Кожен третій випускник не склав ЗНО з математики у 2021 році. 31% випускників минулого року не змогли подолати пороговий бал .
Наша викладачка математики Юлія Тихоненко спробувала розібратися, у чому причина низьких результатів ЗНО-2021.
⭕ Причина №1
Учні могли недооцінити складність тесту через те, що в тестовому зошиті з’явилися формули. Були високі ставки на ці формули та недостатнє розуміння того, як ними користуватися.
⭕ Причина №2
Учні велику частину навчального року провели на дистанційному навчанні, а ЗНО – важливе тестування, що триває 3,5 години, під жорстким контролем, без можливості кудись підглянути.
⭕ Причина №3
Вплив на бали за ЗНО мала зміна структури тесту, зокрема в останній частині (завдання з розгорнутою відповіддю). Однак є хороша новина для цьогорічних абітурієнтів – задачі нового типу прибрали з тесту 2022 року.
Дізнайся про ЗНО-2022 у статті “Нововведення у ЗНО-2022. Що треба знати, щоб підготовка до тестування була результативною?“
✅ Об’єктивно оцінюйте свій рівень знань, а також сил і часу, які ви готові приділяти для підготовки. Не женіться за 200 балів, а впевнено і наполегливо ідіть до “свого високого” результату.
Наприклад, якщо ви зараз пишете тести на +- 170 балів, то можна сміливо ставити планку 190+. Якщо ваші результати зараз – 130-140 балів, то задля 190+ вам доведеться, імовірніше за все, жити винятково математикою аж до самого ЗНО.
✅ Орієнтуйтеся не на заучування, а на розуміння (формули зручно запам’ятовувати через асоціації чи картинки).
✅ Вам надається дуже великий арсенал формул прямо в тестовому зошиті! Щоб скористатися ним на максимум, треба щонайменше, знати, які формули і де знаходяться.
✅ Тим не менше, важливо розуміти, що НЕ ВСЕ є у формулах і деякі речі потрібно запам’ятовувати додатково.
✅ Найкращий спосіб запам’ятовувати властивості, формули і методи розв’язань – це застосовувати їх на практиці, тобто розв’язуючи якомога більше завдань.
Причому в самостійному розв’язанні наша мета – це не правильна відповідь, а той шлях, який ви проходите САМОСТІЙНО при роботі з задачею, і навіть ті помилки, які допускаєте. Адже на помилках ми також вчимося. Не бійтеся робити помилки – бійтеся нічого не робити! 😉
Юлія Тихоненко,
методист напрямку математики освітнього центру «Академіка»
Щоб скласти чіткий план підготовки до ЗНО-2022, радимо ознайомитися зі статею “Програма ЗНО-2022: на що варто звернути увагу?“