Усе, що треба знати про ЗНО з математики 2021

  Відкрито набір у групи підготовки до ЗНО і ДПА 2022! Старт занять – 13 вересня!


  Річна підготовка в Академіці – це курс підготовки до ЗНО і ДПА з основних навчальних предметів. Програма курсу охоплює усю необхідну для ЗНО і ДПА теорію та практику, уміщену у 70-72 занять тривалістю 90 хвилин.Заняття відбуваються у відділеннях Академіки та онлайн.


   Тож тест якого рівня кому потрібно складати?

   Для учнів, що вивчають математику за рівнем стандарту і не планують обирати спеціальність, для вступу на яку потрібен цей предмет, достатньо скласти тест за рівнем стандарту. Він зараховується як ДПА, і бали за нього будуть переведені у 12-бальну систему та входитимуть у додаток до атестату про повну середню освіту.

   Учні, що вивчають математику за рівнем стандарту, але хочуть вступати на спеціальність, для якої вимагаються результати ЗНО з математики 2021, складають повний тест (профільний рівень). Частина завдань (1-26, 30, 31), які є завданнями рівня стандарту, будуть зараховані як ДПА (тобто результати цих завдань будуть переведені у 12-бальну систему і входитимуть у додаток до атестату про повну середню освіту). Результати всіх 34 завдань (у 200-бальній системі) будуть використані для прийому до вищого навчального закладу.

   Учні, що вивчають математику профільного рівня, складають повний тест ЗНО у будь-якому випадку, незалежно від своїх подальших планів щодо вступу. Причому результати всіх 34 завдань будуть впливати на оцінку ДПА в 12-бальній системі.

   “Академіка” рекомендує скористатися схемою, аби з’ясувати, тест якого рівня потрібно складати у 2021 р.

   Профіль чи стандарт?


   ❓ Дізнатися, чи потрібна математика для вступу на обрану спеціальність, можна тут або безпосередньо у приймальній комісії університету.


   Детальніше про підготовку до ЗНО з Академікою можна прочитати тут ☺️   Яка різниця між рівнями стандарту та профільним?

   Різниця, по-перше, в кількості завдань (відповідно, відрізняється і максимальна кількість тестових балів): для рівня стандарту їх 28 (максимум 50 тестових балів), для профільного – 34 (максимум 67 тестових балів). Друга відмінність – це час, відведений на виконання роботи: 150 хвилин для рівня стандарту, 210 хвилин – для профільного рівня.   Які є типи завдань і скільки балів за них можна отримати?

   Сертифікаційна робота ЗНО складається з чотирьох форм:

   1️⃣Завдання з вибором однієї правильної відповіді (1-16 номер в обох рівнях)
   Складається із умови і чотирьох або п’яти варіантів відповіді, серед яких потрібно обрати правильний. Кожне таке завдання оцінюється в 1 бал.

   2️⃣Завдання на встановлення відповідності (17-20 номер в обох рівнях)
   Полягає в утворенні «логічних пар» між інформацією першого стовпчика (позначена цифрами 1-3) і другого стовпчика (позначена буквами А-Д). Кожна правильно утворена «логічна пара» оцінюється в один бал. Таким чином можна отримати 0, 1, 2 або 3 бали.

   3️⃣Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (21-26 номери в тесті рівня стандарту і 21-29 у профільному рівні)
   Містить умову задачі і питання, відповідь на які потрібно записати від руки у бланку. За кожне таке завдання можна отримати два бали. Причому номери 21-24 складаються із двох підпунктів, за кожен із яких нараховується бал. Тобто, відповівши правильно лише на перше питання, учень матиме 1 бал, давши правильну відповідь на обидва питання – 2 бали. Решта завдань такого типу містять одне загальне питання, тобто за них можна отримати або 0, або 2 бали.

   4️⃣ Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (27, 28 номери для рівня стандарту і 30-34 – для профільного рівня)
   Передбачають повне пояснення завдань, з наведенням усіх етапів розв’язання, посиланням на математичні факти та ілюстраціями (рисунками, графіками тощо).

   Залежно від повноти та правильності наведеного розв’язання можна отримати:

   – за завдання 27 рівня стандарту (30 завдання профільного рівня) від 0 до 6 балів;

   -за завдання 28 рівня стандарту (31 завдання профільного рівня) від 0 до 4 балів:

   -за завдання 32 профільного рівня від 0 до 2 балів;

   -за завдання 33 профільного рівня від 0 до 3 балів;

   -за завдання 34 профільного рівня від 0 до 6 балів;

   Тобто за завдання відкритої форми в рівні стандарту можна отримати 10 тестових балів, а це, в свою чергу, 20% балів за увесь тест!

   Для профільного рівня вага відкритої частини ще більша – понад 30%, адже за неї можна отримати 21 бал із можливих 67.   ЗНО з математики 2021


   На що варто звернути увагу під час вирішення завдань?

   Не варто боятися відкритої частини, адже навіть недорозв’язавши завдання або помилившись у розрахунках, є можливість отримати хоча б частину балів за завдання, зробивши декілька правильних кроків розв’язання.

   Щодо завдань з короткою відповіддю, то там специфіка дещо інша: не важливо, як буде розв’язана задача, головне – дати правильну відповідь. І тут якраз злий жарт може зіграти навик розрахунків або навіть неуважність🆘.
   Буває так, що учень правильно розв’язує задачу, доволі складну, але «губить», наприклад, мінус☹️. Цей, здавалося б, незначний момент, також потрібно тренувати під час підготовки, так само як і розв’язання задач. Крім того, у завданнях такого типу відповідь записується у вигляді десяткового дробу, тому важливо відпрацювати навик переведення звичайних дробів у десяткові.   Обов’язково перегляньте підбірку “6 найпоширеніших помилок на ЗНО з математики“, щоб не втрачати бали😉   Відкрито набір у річні групи підготовки до ЗНО і ДПА 2022
   Старт занять – 13 вересня!

   Річна підготовка в Академіці – це курс підготовки до ЗНО і ДПА з основних навчальних предметів. Програма курсу охоплює усю необхідну для ЗНО і ДПА теорію та практику, уміщену у 70-72 занять тривалістю 90 хвилин. Заняття відбуваються у відділеннях Академіки та онлайн.   Декілька порад від викладача математики

   На самому тестуванні головне набрати бали, це правда
   Тому необхідно дати відповідь на усі питання, навіть якщо учень не до кінця впевнений у правильності. Але при підготовці так робити не варто, адже пріоритет в іншому: розібратися в темах якомога краще.

   Готуватися поетапно і систематично
   У першу чергу потрібно закрити прогалини в наявних знаннях і навиках, а вже потім формувати нові, складніші. Краще рухатися потроху, але постійно (так і прогрес буде, і не встигатиме інформація забуватися, і навик розв’язання задач міцнішатиме).

   ❗️Не зубрити формули❗️
   Справді, не треба. Це займає багато часу і сил, але не допомагає при розв’язанні задач. Тим, хто складає ЗНО цього року, дуже пощастило, адже всі основні формули будуть у тестовому зошиті. Тому ваша задача при підготовці – гарненько з ними ознайомитися, щоб знати, які саме формули і де шукати, та  тренуватися їх використовувати.

   ЗНО з математики 2021

   Тим не менше, не всі формули чи правила, які можуть знадобитися, будуть надані. Тому корисно завести окремий зошит чи блокнот, куди б ви могли занотовувати все те важливе і потрібне, чого не буде у тестовому зошиті. І ось цю частину інформації потрібно буде таки вивчити.

   Можна роздрукувати собі формули зі сторінок демонстраційного тесту ЗНО з математики 2021 і сміливо користуватися ними під час підготовки. Але під час написання тренувальних чи перевірочних робіт з якихось тем чи змішаних тестів у форматі ЗНО, варто користуватися тільки формулами з тестового зошита, які будуть під час самого ЗНО. Не варто також у них дописувати якісь помітки від руки (бо цієї додаткової інформації на реальному ЗНО не буде).


   Також варто пам’ятати, що математику можна вивчити тільки шляхом постійних тренувань. Тому практика розв’язання задач – наше все! Просто читати, слухати, дивитися, як хтось розв’язує, недостатньо. Це лише формує хибне враження про знання. І тільки розв’язавши різнотипні завдання з певної теми самостійно, можна насправді її якісно засвоїти. А, відповідно, і самостійно впоратися із завданням з цієї теми на ЗНО з математики 2021 🎉

   Юлія Тихоненко,
   методист напрямку математики освітнього центру «Академіка»


   Усе, що треба знати про ЗНО з математики у 2021 році