Відкрито набір у групи інтенсивів до ЗНО та ДПА 2022! Старт занять – 17 січня!
Інтенсив в Академіці – це прискорена підготовка до ЗНО та ДПА з основних навчальних предметів. Програма курсу охоплює теорію та практику із тем, що надають найбільше балів на ЗНО і ДПА та уміщена в 36 занять по 90 хв та 18 занять по 60 хв. Заняття відбуваються у відділеннях Академіки та онлайн.
Для учнів, що вивчають математику за рівнем стандарту і не планують обирати спеціальність, для вступу на яку потрібен цей предмет, достатньо скласти тест за рівнем стандарту. Він зараховується як ДПА, і бали за нього будуть переведені у 12-бальну систему та входитимуть у додаток до атестату про повну середню освіту.
Учні, що вивчають математику за рівнем стандарту, але хочуть вступати на спеціальність, для якої вимагаються результати ЗНО з математики 2022, складають повний тест (профільний рівень). Частина завдань (1-26), які є завданнями рівня стандарту, будуть зараховані як ДПА (тобто результати цих завдань будуть переведені у 12-бальну систему і входитимуть у додаток до атестату про повну середню освіту). Результати всіх 32 завдань (у 200-бальній системі) будуть використані для прийому до вищого навчального закладу.
Учні, що вивчають математику профільного рівня, складають повний тест ЗНО у будь-якому випадку, незалежно від своїх подальших планів щодо вступу. Причому результати всіх 32 завдань будуть впливати на оцінку ДПА в 12-бальній системі.
❓ Дізнатися, чи потрібна математика для вступу на обрану спеціальність, можна тут або безпосередньо у приймальній комісії університету.
Детальніше про підготовку до ЗНО з Академікою можна прочитати тут ☺️
Різниця, по-перше, в кількості завдань (відповідно, відрізняється і максимальна кількість тестових балів): для рівня стандарту їх 26 (максимум 40 тестових балів), для профільного – 32 (максимум 62 тестових балів). Друга відмінність – це час, відведений на виконання роботи: 120 хвилин для рівня стандарту, 180 хвилин – для профільного рівня.
Сертифікаційна робота ЗНО складається з чотирьох форм:
1️⃣Завдання з вибором однієї правильної відповіді (1-16 номер в обох рівнях)
Складається із умови і чотирьох або п’яти варіантів відповіді, серед яких потрібно обрати правильний. Кожне таке завдання оцінюється в 1 бал.
2️⃣Завдання на встановлення відповідності (17-20 номер в обох рівнях)
Полягає в утворенні «логічних пар» між інформацією першого стовпчика (позначена цифрами 1-3) і другого стовпчика (позначена буквами А-Д). Кожна правильно утворена «логічна пара» оцінюється в один бал. Таким чином можна отримати 0, 1, 2 або 3 бали.
3️⃣Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (21-26 номери в тесті рівня стандарту і 21-29 у профільному рівні)
Містить умову задачі і питання, відповідь на які потрібно записати від руки у бланку. За кожне таке завдання можна отримати два бали. Причому номери 21-24 складаються із двох підпунктів, за кожен із яких нараховується бал. Тобто, відповівши правильно лише на перше питання, учень матиме 1 бал, давши правильну відповідь на обидва питання – 2 бали. Решта завдань такого типу містять одне загальне питання, тобто за них можна отримати або 0, або 2 бали.
4️⃣ Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (30-32 – для профільного рівня)
Передбачають повне пояснення завдань, з наведенням усіх етапів розв’язання, посиланням на математичні факти та ілюстраціями (рисунками, графіками тощо).
Залежно від повноти та правильності наведеного розв’язання можна отримати:
Для профільного рівня вага відкритої частини – понад 25%, адже за неї можна отримати 16 балів із можливих 62.
Не варто боятися відкритої частини, адже навіть недорозв’язавши завдання або помилившись у розрахунках, є можливість отримати хоча б частину балів за завдання, зробивши декілька правильних кроків розв’язання.
Щодо завдань з короткою відповіддю, то там специфіка дещо інша: не важливо, як буде розв’язана задача, головне – дати правильну відповідь. І тут якраз злий жарт може зіграти навик розрахунків або навіть неуважність🆘.
Буває так, що учень правильно розв’язує задачу, доволі складну, але «губить», наприклад, мінус☹️. Цей, здавалося б, незначний момент, також потрібно тренувати під час підготовки, так само як і розв’язання задач. Крім того, у завданнях такого типу відповідь записується у вигляді десяткового дробу, тому важливо відпрацювати навик переведення звичайних дробів у десяткові.
Обов’язково перегляньте підбірку “6 найпоширеніших помилок на ЗНО з математики“, щоб не втрачати бали😉
Інтенсив в Академіці – це прискорена підготовка до ЗНО та ДПА з основних навчальних предметів. Програма курсу охоплює теорію та практику із тем, що надають найбільше балів на ЗНО і ДПА та уміщена в 36 занять по 90 хв та 18 занять по 60 хв. Заняття відбуваються у відділеннях Академіки та онлайн.
На самому тестуванні головне набрати бали, це правда
Тому необхідно дати відповідь на усі питання, навіть якщо учень не до кінця впевнений у правильності. Але при підготовці так робити не варто, адже пріоритет в іншому: розібратися в темах якомога краще.
Готуватися поетапно і систематично
У першу чергу потрібно закрити прогалини в наявних знаннях і навиках, а вже потім формувати нові, складніші. Краще рухатися потроху, але постійно (так і прогрес буде, і не встигатиме інформація забуватися, і навик розв’язання задач міцнішатиме).
❗️Не зубрити формули❗️
Справді, не треба. Це займає багато часу і сил, але не допомагає при розв’язанні задач. Тим, хто складає ЗНО цього року, дуже пощастило, адже всі основні формули будуть у тестовому зошиті. Тому ваша задача при підготовці – гарненько з ними ознайомитися, щоб знати, які саме формули і де шукати, та тренуватися їх використовувати.
Тим не менше, не всі формули чи правила, які можуть знадобитися, будуть надані. Тому корисно завести окремий зошит чи блокнот, куди б ви могли занотовувати все те важливе і потрібне, чого не буде у тестовому зошиті. І ось цю частину інформації потрібно буде таки вивчити.
Можна роздрукувати собі формули зі сторінок демонстраційного тесту ЗНО з математики 2021 і сміливо користуватися ними під час підготовки. Але під час написання тренувальних чи перевірочних робіт з якихось тем чи змішаних тестів у форматі ЗНО, варто користуватися тільки формулами з тестового зошита, які будуть під час самого ЗНО. Не варто також у них дописувати якісь помітки від руки (бо цієї додаткової інформації на реальному ЗНО не буде).
Також варто пам’ятати, що математику можна вивчити тільки шляхом постійних тренувань. Тому практика розв’язання задач – наше все! Просто читати, слухати, дивитися, як хтось розв’язує, недостатньо. Це лише формує хибне враження про знання. І тільки розв’язавши різнотипні завдання з певної теми самостійно, можна насправді її якісно засвоїти. А, відповідно, і самостійно впоратися із завданням з цієї теми на ЗНО з математики 2022 🎉
Юлія Тихоненко,
методист напрямку математики освітнього центру «Академіка»