Тобі складно працювати з історичними картами? 🗺️
Наш викладач історії @od_poezii_ya_tvereziiu поділився порадами, як впоратися із завданнями такого типу у тестових зошитах ⤵️
⠀
‼️В пробній, основній та додатковій сесіях ЗНО-2020 з історії було по 3 карти. ➡️ З чого ж розпочати виконання таких тестів?
⠀
1️⃣ Обов’язково звертай увагу на умовні позначення на мапі
⠀
Якщо є легенда карти, то неодмінно зауваж всі її елементи: кожна карта на ЗНО створена спеціально до конкретного питання, тому на ній мінімум зайвої інформації. Ті дані, що відображені, мають допомогти тобі зрозуміти епоху та відшукати правильну відповідь.
⠀
2️⃣ Звертай увагу на назви населених пунктів, на те, як саме називаються держави (УСРР чи УРСР, Російська імперія чи Російська СФРР), куди спрямовані стрілки тощо.
⠀
3️⃣ Під час вибору правильної відповіді, кожен варіант звіряй з інформацією на карті
⠀
Наприклад, чи дійсно там позначено (кольором, лінією, штрихуванням) території, на які поширювалася влада І. Мазепи?
⠀
⚔️ Маркерами до діяльності певних персоналій є воєнні походи, приєднання племен, заснування міст (наприклад, місто Юр’їв – на честь християнського імені Ярослава Мудрого).
⠀
4️⃣ Пам’ятай, що Львів – це Галичина, Луцьк, Володимир – Волинь, Ужгород, Мукачево – Закарпаття, Харків – Слобожанщина тощо.
⠀
5️⃣ Крім того, карти в тестовому зошиті допомагають виконати інші тестові питання. У зошиті неодмінно будуть карти до інших питань, використавши які ти зможеш пригадати, де відбувалися ті чи інші події.
⠀
#akademika_ua #зно2021 #зноісторія #історіяЗНО #ІсторіяУкраїни #зноісторіяУкраїни #історія #загадка #вгадай #история #историяукраины #зноистория #зноисторияукраины