Як працювати з історичною картою

  Тобі складно працювати з історичними картами? 🗺️
  Наш викладач історії @od_poezii_ya_tvereziiu поділився порадами, як впоратися із завданнями такого типу у тестових зошитах ⤵️

  ‼️В пробній, основній та додатковій сесіях ЗНО-2020 з історії було по 3 карти. ➡️ З чого ж розпочати виконання таких тестів?

  1️⃣ Обов’язково звертай увагу на умовні позначення на мапі

  Якщо є легенда карти, то неодмінно зауваж всі її елементи: кожна карта на ЗНО створена спеціально до конкретного питання, тому на ній мінімум зайвої інформації. Ті дані, що відображені, мають допомогти тобі зрозуміти епоху та відшукати правильну відповідь.

  2️⃣ Звертай увагу на назви населених пунктів, на те, як саме називаються держави (УСРР чи УРСР, Російська імперія чи Російська СФРР), куди спрямовані стрілки тощо.

  3️⃣ Під час вибору правильної відповіді, кожен варіант звіряй з інформацією на карті

  Наприклад, чи дійсно там позначено (кольором, лінією, штрихуванням) території, на які поширювалася влада І. Мазепи?

  ⚔️ Маркерами до діяльності певних персоналій є воєнні походи, приєднання племен, заснування міст (наприклад, місто Юр’їв – на честь християнського імені Ярослава Мудрого).

  4️⃣ Пам’ятай, що Львів – це Галичина, Луцьк, Володимир – Волинь, Ужгород, Мукачево – Закарпаття, Харків – Слобожанщина тощо.

  5️⃣ Крім того, карти в тестовому зошиті допомагають виконати інші тестові питання. У зошиті неодмінно будуть карти до інших питань, використавши які ти зможеш пригадати, де відбувалися ті чи інші події.

  #akademika_ua #зно2021 #зноісторія #історіяЗНО #ІсторіяУкраїни #зноісторіяУкраїни #історія #загадка #вгадай #история #историяукраины #зноистория #зноисторияукраины