Як написати власне висловлювання?

  Ловіть кілька порад для написання власного висловлювання від профі у своїй справі, нашого викладача української мови та літератури Аліни Костюченко.

  1. Власне висловлювання передбачає уміння структуровано мислити, послідовно та аргументовано доводити власну думку. Тому не варто перейматися тим, що ти невиправний “тєхнарь” і не вмієш описувати очиці, повні невиправної туги, або ж стяг, що майорить над осяяною весняним сонцем вулицею. Вправності можна досягти регулярними тренуваннями!

  2. Добре пише той, хто добре мислить. Перед початком написання обдумай основні моменти висловлювання, схематично зобрази на аркуші усі моменти, що пов’язані з висловлюванням, логічно пов’яжи їх між собою, розбий протилежні позиції на окремі абзаци, згадай максимально доречні приклади та коротко їх запиши.

  3. Як дібрати влучні приклади з літератури? Перечитуючи твори з літератури для ЗНО, створюй портфоліо персонажів, обдумуючи, ілюстрацією до якого типу ситуація міг би бути герой. Періодично проглядай власні записи: так поступово ти матимеш цілісне уявлення про увесь літературний процес. Не забувай, що у власному висловлюванні обов’язково вказувати автора твору, на який посилаєшся, жанр та повне ім’я героя.

  4. Світ не повинен знати, ким ти є насправді. По-перше, не бійся вигадувати історії про себе чи своїх друзів: ніхто правди не дізнається, а приклад із життя матимеш прекрасний. По-друге, ніяким чином не згадуй у творі своє ім’я, походження чи контактну інформацію. Робота автоматично вважатиметься розсекреченою, а ти одержиш нуль балів.

  5. І шо? Саме таке питання постане перед перевіряючими, якщо ти забудеш зробити висновок. Заключний абзац розпочни типовими конструкціями (Отже… Таким чином… Підсумовуючи усе вище сказане, можу згодитися у думці…. На завершення свого роздуму, підсумую…). А далі одним-двома реченнями перекажи зміст власного висловлювання. Слідкуй за тим, щоб висновок відповідав на питання, поставлене у першому абзаці!

  6. Якщо сумніваєшся у написанні якогось слова – знайди синонім, переформулюй у словосполучення, але відверни від себе обурення розгніваних твоєю безграмотністю філологів.